Zaoberáme sa predajom substrátov, hnojív a pomocných látok FLORIMO® na slovenskom a českom trhu. Distribúciu vykonáva výhradne spoločnosť SCHETELIG CE s.r.o., Vlčany, Slovensko. V prvej fáze distribúcie sa sústreďujeme na vybudovanie siete obchodných partnerov na zásobovanie maloobchodných predajní v regiónoch. Ak máte záujem o distribúciu, kontaktujte nás na tel. číslach uvedených v sekcii Kontakt. FLORIMO® balenia sa vyznačujú atraktívnym dizajnom so slovenským popisom. Vybavujeme aj objednávky menšie ako celý kamión. Pre maloobchodné predajne dodávame substráty cez našich obchodných partnerov. Adresu najbližšieho obchodníka Vám radi poskytneme na našich tel. číslach uvedených v sekcii Kontakt. Tešíme sa na spoluprácu s Vami.

Ako prví na trhu prichádzame s možnosťou dodať rôzne substráty, podľa Vášho výberu, priamo z výroby na jednej palete. Snažíme sa vyjsť v ústrety aj zákazníkom, ktorí objednávajú menšie množstvá špeciálnych substrátov. Túto službu Vám ponúkame bezplatne.

Väčšina našich výrobkov obsahuje špeciálnu organickú zložku, unikátnu na trhu - dážďovkový biohumus. Tento kvalitný a hodnotný materiál sa vyrába v našich závodoch. Toto unikátne zloženie robí substráty FLORIMO® výnimočným a hodnotnejším produktom na trhu. FLORIMO® produkty sa vyznačujú špičkovou kvalitou za prístupné ceny.

Pri výrobe substrátov vždy uprednostňujeme prírodné materiály, preto sú hnojivá pridávané v prírodnej forme, nie vo forme anorganického hnojiva. Používame iba najkvalitnejšie suroviny (podľa typu substrátu) ako čierna rašelina, biela sphagnová rašelina, dážďovkový kompost, riečny piesok, kokosové vlákna, rôzne frakcie mulčovacej kôry, íľ, perlit. Všetky suroviny sú prísne kontrolované nielen pri vstupe ale aj počas výroby a skladovania. Svoje výrobky pravidelne testujeme v nezávislých laboratóriách.

Neskôr sa sortiment FLORIMO® rozšíril o 5 druhov kvalitných hnojivových tyčiniek, ktoré sa používajú pre celú škálu rastlín pestovaných v kvetináčoch. K tomuto sortimentu sa pridal aj doplnkový produkt Utierka na listy. Je napustená špeciálnou tekutinou s obsahom včelieho vosku. Plní 3 funkcie – vyživuje, čistí a leští, vďaka čomu viete listy izbových rastlín udržiavať vždy čisté a zdravé.